Choroby

Przykry zapach stóp – jak sobie z nim poradzić?

Informacja prasowa Poznań, 31 lipca 2017 r. Przykry zapach stóp – jak sobie z nim poradzić? Warto pamiętać, że przyczyną przykrego zapachu stóp nie jest

Informacja prasowa
Poznań, 31 lipca 2017 r.

Przykry zapach stóp – jak sobie z nim poradzić?

Warto pamiętać, że przyczyną przykrego zapachu stóp nie jest jedynie pot, a namnażające się na skórze bakterie. Świeży pot zdrowego człowieka nie ma woni. Za jego intensywność może jednak odpowiadać nasza dieta czy zażywane lekarstwa. Duża ilość czosnku czy kalafiora oraz silne leki np. antytrądzikowe, mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.
Jeśli nasze stopy brzydko pachną z powodu nadmiernej potliwości, warto pamiętać, aby wybierać buty przepuszczające powietrze oraz skarpety wykonane z naturalnego materiału. Jeśli poziom potliwości jest u nas w normie, a mimo to woń wydzieliny jest zbyt intensywna, warto skorzystać z kilku rad, które przygotowali eksperci marki Gehwol.

Właściwa dieta
Znaczący wpływ na zapach naszego potu mają produkty, które spożywamy. Wszystko ze względu na to, że nasz organizm pocąc się, nie tylko reguluje swoją temperaturę, ale również pozbywa się toksyn z organizmu. Sam pot jest więc bezwonny, o jego zapachu decydują dopiero bakterie, które rozkładają białka, tłuszcze i cukry, znajdujące się w wydzielanej wodzie. Jeśli więc jesteśmy palaczami, nadużywamy alkoholu czy jemy dużo produktów spożywczych, które zawierają związki siarki, jak np. czosnek, cebula czy kalafior, to musimy liczyć się z przykrym zapachem naszego potu. Warto więc, aby nasza dieta była bogata w owoce i warzywa o mniejszej zawartości siarki. Kluczem do sukcesu jest również wypijanie odpowiedniej ilości wody dziennie. Pozwoli to na szybsze oczyszczanie ciała z toksyn.

Odpowiednia higiena
Chcąc pozbyć się bakterii, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach należy właściwie zadbać o higienę ciała. Jeśli częste prysznice w naszym przypadku nie są możliwe, np. ze względu na pracę, warto mieć przy sobie paczkę chusteczek nawilżanych. Krótka wizyta w toalecie i przetarcie stóp pozwoli na zmycie bakterii z powierzchni skóry. Dodatkowo w problemie mogą pomóc specjalne wkładki do obuwia wykonane z włókien węglowych, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

A to już wiesz?  Endometrioza, Nie ignoruj tego! - Miesiąc Świadomości Endometriozy: Ból nie do zniesienia podczas miesiączki?

Codzienna pielęgnacja
Chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu stóp należy pamiętać o regularnym peelingu. Na zrogowaciałej skórze zbierają się bowiem bakterie, które odpowiedzialne są za nieprzyjemny zapach. Najlepiej do tego celu wybrać kosmetyk, który delikatnie, ale skutecznie usunie martwe komórki naskórka, np. Peeling bambusowy Gehwol. Granulat bambusowy i wosk z jojoby zapewnią także delikatny masaż, który pobudzi ukrwienie skóry. Na tak przygotowane stopy można nałożyć krem odpowiedni do naszych potrzeb. W przypadku osób z problemem nadmiernej potliwości zaleca się skorzystanie z balsamu odświeżającego do pocących się stóp. Za redukcję nieprzyjemnego zapachu w tego rodzaju preparacie odpowiedzialne są takie składniki jak rycynooleinian cynku oraz tlenek cynku, które obniżają ilość wydzielanego potu. W trakcie dnia warto również stosować ziołowy lotion do stóp, który pielęgnuje i dezodoryzuje zmęczone stopy. Dzięki zawartości aromatycznych olejków z rozmarynu czy sosny górskiej zapewnia długotrwały efekt odświeżający.

Chcąc właściwie zadbać o stopy z problemem nieprzyjemnego zapachu, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp problematycznych w szczególności polecane są:
1. Lotion ziołowy do stóp Gehwol, cena ok. 35 zł/ 150 ml
2. Peeling bambusowo- cukrowy Gehwol, cena ok. 45 zł/ 125 ml
3. Balsam odświeżający do pocących się stóp Gehwol, cena ok. 35 zł/ 125 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

A to już wiesz?  Borelioza czyli choroba z Lyme, co robić gdy człowiek zostaje zakażony przez kleszcza krętkiem?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy