Poradnik

Cyfrowa stomatologia – zaprojektuj swój wymarzony uśmiech

Cyfrowa stomatologia – zaprojektuj swój wymarzony uśmiech
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 25 października 2019 r. Cyfrowa stomatologia – zaprojektuj swój wymarzony uśmiech Wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy zmienić wygląd naszych zębów – zdecydować

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 25 października 2019 r.

Cyfrowa stomatologia – zaprojektuj swój wymarzony uśmiech
Wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy zmienić wygląd naszych zębów – zdecydować się na licówki czy założenie aparatu ortodontycznego. Wiele osób chciałoby mieć wtedy pewność, że rezultat będzie dokładnie taki, jakiego oczekują. Czy możemy poznać efekty leczenia stomatologicznego jeszcze przed jego rozpoczęciem? Tak, dzięki cyfrowej stomatologii jest to możliwe jeszcze zanim usiądziemy na fotelu dentystycznym. O projektowaniu efektów leczenia stomatologicznego rozmawiamy z lek. dent. Tomasz Łukasik z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, Medicover Stomatologia.
Zostań architektem swojego uśmiechu

Współczesna dentystyka nieustannie się rozwija. Szeroki zakres umiejętności specjalisty, nowe techniki zabiegowe i dostępność sprzętu stomatologicznego gwarantuje bardzo wysoką jakość pracy stomatologa. Jednak przede wszystkim wzrasta komfort pacjenta oraz jego pewność, że finalny efekt będzie zgodny z jego oczekiwaniami. Dlaczego? Bowiem obecnie, z pomocą zaawansowanych technologii jesteśmy w stanie szczegółowo określić wszystkie potrzeby lecznicze pacjenta, a nawet zobaczyć zaplanowany rezultat, jeszcze zanim rozpoczniemy leczenie. Idealnym przykładem jest technologia Digital Smile Design (DSD), która służy do projektowania wirtualnego uśmiechu pacjenta, dzięki czemu możemy zobaczyć efekt już na 2-giej wizycie. W tym celu wykonuje się serię profesjonalnych zdjęć oraz filmów. Lekarz zbiera dokładny wywiad w zakresie oczekiwań pacjenta i rejestruje na filmie mimikę pacjenta, aby jak najlepiej oddać jego naturalny uśmiech.. Przy użyciu specjalnego programu komputerowego modyfikuje się układ zębów tak, aby przewidzieć ich wygląd po zakończonym procesie leczenia. Na tej podstawie przygotowywany jest bardzo precyzyjny plan leczenia, a rezultat jest dokładnie taki, jakiego oczekuje pacjent.

Planowanie leczenia – czego powinieneś oczekiwać od dentysty?

Oczywiście, żeby dobrze określić potrzeby pacjenta, konieczny jest dokładny wywiad i pełna diagnostyka. Niezbędnym do kompleksowego zaplanowania leczenia jest sprzęt np. do wykonania tomografii komputerowej czy zdjęcia pantomograficznego. Dzięki temu otrzymujemy pełną informację o stanie zębów i kości, co pozwala lekarzowi optymalnie dobrać metody poprawienia wyglądu naszego uśmiechu.

A to już wiesz?  Stawy na wakacjach

Kiedyś np. wykonanie aparatu ortodontycznego wiązało się z pobraniem od pacjenta wycisku, który raczej nie był przez nikogo lubiany. Obecnie coraz częściej sięga się po nowe technologie, takie jak np. skaner wewnątrzustny, który pozwala przenieść warunki jamy ustnej pacjenta na ekran komputera. W przeciwieństwie do innych metod pozwala na stworzenie cyfrowego obrazu jamy ustnej w czasie rzeczywistym. Dzięki odpowiednim technikom (CAD/CAM), można przy jego pomocy precyzyjnie wykonać korony, licówki, a także aparaty ortodontyczne. W ciągu kilku minut od wykonania obrazu można zacząć projektować finalny efekt – komentuje lek. dent. Tomasz Łukasik z Dentim Clinic, Medicover Stomatologia.

To, co jeszcze parę lat temu wydawało się niemożliwe – czego najlepszym przykładem jest nowoczesna technologia Digital Smile Design – teraz stało się standardem, a czasem nawet wymogiem. Od dentysty nie oczekujemy już tylko wyrywania zębów czy zakładania wypełnień.
Obecnie pacjenci są bardzo świadomi swoich potrzeb. Dlatego zadaniem stomatologa jest uzyskanie wymarzonego efektu, czyli takiego wyglądu zębów, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Estetyka, precyzja oraz doskonałość – właśnie taka jest dzisiejsza stomatologia. Dokładna diagnostyka, leczenie zaplanowane od początku do końca i holistyczne podejście do opieki nad pacjentem sprawia, że w gabinetach dentystycznych odzyskują oni pewność siebie i komfort życia – dodaje ekspert.
Jeśli do tego zabiegi odbywają się w eleganckich, niemal butikowych przestrzeniach, gdzie w oczekiwaniu na wizytę możemy poczytać ulubioną gazetę, książkę czy napić się świeżo parzonej kawy, to często możemy zapomnieć, że w ogóle przyszliśmy do dentysty. Powyższe rozwiązania dostępne są w klinikach Medicover Stomatologia, do których ku zaskoczeniu wielu pacjentów, można zapisać się na wizytę bez konieczności posiadania abonamentu, z dnia na dzień.
Medicover Stomatologia – lider opieki dentystycznej w Polsce
Medicover Stomatologia to sieć ponad 30 nowoczesnych klinik, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów. Oferta Medicover Stomatologia odpowiada na potrzeby całych rodzin, obejmując usługi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej. Stomatologia w Medicover dostępna dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Kliniki zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie: https://www.medicover.pl/stomatologia/
Medicover Stomatologia jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku Medicover wygenerował przychody w wysokości 672 milionów euro oraz zatrudniał 20 970 pracowników. Więcej informacji na stronie www.medicover.com.

A to już wiesz?  II MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RAKA NERKI – porozmawiaj z onkologiem i rozwiąż quiz o nowotworze nerki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy