Poradnik

Nadmierna potliwość stóp – szczególnie uciążliwa latem

Informacja prasowa Poznań, 8 sierpnia 2017 r. Nadmierna potliwość stóp – szczególnie uciążliwa latem Nadmierna potliwość stóp to nie tylko powszechna, ale również bardzo krępująca

Informacja prasowa
Poznań, 8 sierpnia 2017 r.

Nadmierna potliwość stóp – szczególnie uciążliwa latem

Nadmierna potliwość stóp to nie tylko powszechna, ale również bardzo krępująca przypadłość. Stopy pocą się każdemu, problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy dzieje się to bez względu na panującą pogodę, a wydzielany w tym procesie zapach jest bardzo intensywny. Eksperci marki Gehwol przygotowali mini poradnik, który pozwoli w warunkach domowych rozprawić się z tą przykrą dolegliwością.
Nadmierna potliwość może być spowodowana problemami z tarczycą lub hormonami. Jeśli problem jest bardzo dokuczliwy, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej – obstrzykiwania stóp toksyną botulinową. Jeśli jednak badania wykluczą przyczyny zdrowotne wystąpienia u nas tej dolegliwości, warto spróbować kilku domowych sposobów na zażegnanie problemu.
Naturalne materiały
Skarpetki ze sztucznych materiałów i plastikowe buty nie przepuszczające powietrza to podstawowy błąd, który popełniamy. Tworzywa, które nie „oddychają” sprzyjają potliwości i gromadzeniu się bakterii na skórze. Poza uciążliwym zapachem możemy w ten sposób nabawić się także wielu innych infekcji, jak np. grzybica. Warto więc zainwestować w bawełniane skarpety i odpowiednie obuwie. Na rynku dostępne są również specjalne wkładki z włóknami węglowymi, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy.
Odpowiednia pielęgnacja
Jeśli, mimo właściwego obuwia, problem nadmiernej potliwości nadal nam doskwiera, warto odpowiednio zadbać o stopy z pomocą profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji. Należy pamiętać o regularnej kąpieli w soli, która nie tylko je oczyści i orzeźwi – warto wybrać taką, w której składzie znajdziemy również mentol, gdyż zniweluje on nieprzyjemny zapach. Dodatkowo, zawartość mocznika i ekstraktów z alg doskonale nawilży suchą i popękaną skórę oraz zmiękczy zrogowacenia. Kolejnym krokiem w walce z potliwością stóp jest wykonanie peelingu. Bakterie, które odpowiedzialne są za nieprzyjemny zapach, gromadzą się najczęściej w zrogowaciałym naskórku. Pielęgnacyjny peeling ze sproszkowanej masy perłowej posiada intensywne działanie złuszczające. Usuwa martwe części naskórka wraz ze znajdującymi się na nim bakteriami, czyniąc skórę gładką i sprężystą. Dzięki zawartości pantenolu peeling działa przeciwzapalnie. Na koniec zalecane jest użycie kremu dopasowanego do potrzeb naszej skóry. W tym wypadku dobrze jest zainwestować w odpowiedni lotion antyperspiracyjny. Przy regularnym stosowaniu zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz znormalizuje wydzielanie potu. Warto znaleźć antyperspirat, który działając antybakteryjnie, nie będzie wysuszać skóry, co niestety jest częstym skutkiem stosowania tego typu kosmetyków.
Chcąc właściwie zadbać o stopy z problemem nadmiernej potliwości, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp problematycznych w szczególności polecane są:
1. Sól odświeżająco- chłodząca Gehwol, cena ok. 30 zł/ 330 gr
2. Peeling z masy perłowej Gehwol, cena ok. 40 zł/ 125 ml
3. Lotion antyperspiracyjny do stóp Gehwol, cena ok. 35 zł/ 125 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

A to już wiesz?  Jak zadbać o stawy na korcie?

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy