Poradnik

Porządek od wewnątrz

Złe odżywianie ma ogromny wpływ na utratę zdrowia i przedwczesne starzenie się organizmu. Jemy za szybko, za dużo, za tłusto i za słodko. Źle łączymy pokarmy i stronimy od ruchu.

Saluranxxxxx

Kupujemy produkty gotowe, pełne szkodliwych substancji. Nie mamy wypracowanej higieny prawidłowego spożywania posiłków i za rzadko sięgamy po owoce i warzywa. W efekcie w ten sposób systematycznie zatruwamy swój organizm, który nie jest w stanie wydalić tylu toksyn, ile jest mu dostarczane. Toksyny gromadzą się we wszystkich narządach, w szczególności w wątrobie, układzie pokarmowym, tkance tłuszczowej i tkance nerwowej. Pierwszym stopniem zanieczyszczenia organizmu jest chroniczne zmęczenie. Przy drugim dochodzą bóle głowy i stawów. Potem atakują nas alergie, kamienie, torbiele, guzy, nawaga… Choroba nowotworowa jest siódmym stopniem zanieczyszczenia organizmu.

Aby nie doprowadzić do takiego stanu należy reagować, gdy tylko pojawiają się sygnały ostrzegawcze – zmęczenie, bóle głowy czy ziemista cera. Oczyszczanie, w największym skrócie, to działania prowadzące do eliminacji toksyn z organizmu. Nie należy też zapominać o tym, że aby efekt był trwały, zmianie powinien ulec tryb życia. Istnieje kilka powszechnie znanych sposobów oczyszczania organizmu, choć nie każdy z nich daje wszystkim stosującym identyczne rezultaty.

Najpopularniejsze są diety owocowo-warzywne. Aby oczyścić organizm z toksyn i przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie powinny trwać około 10-20 dni. O ile diety tego typu mają wielu zwolenników, to przeciwne emocje budzą obecnie głodówki. Pozbawienie organizmu dowozu energii z zewnątrz sprawia, że zaczyna on spalać zapas glukozy, a potem tłuszczów. To właśnie w tkance tłuszczowej znajdują się ogromne ilości toksyn, które zostają uwolnione do krwi, by potem trafić z pomocą systemów pokarmowego i wydalniczego na zewnątrz. Głodówka może jednak znacznie osłabiać organizm i powodować szereg działań niepożądanych, dlatego prowadzona może być tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Takich wymagań nie stawiają suplementy diety dostępne w aptekach bez recepty. Są to zazwyczaj, tak jak w przypadku preparatu Saluran (Vitana), kompozycje ziół.

Zawarte w Saluranie ekstrakty z korzenia mniszka lekarskiego, z ziela skrzypu i pokrzywy odwadniają organizm, usuwając jednocześnie nadmierne ilości toksycznych związków pochodzących z wysoko przetworzonej żywności wraz z wodą. Jako, że nadmiar płynów jest usuwany wraz z moczem, co może prowadzić do ubytku magnezu, Saluran wzbogacono także o ten ważny pierwiastek. Na oczyszczanie organizmu warto spojrzeć kompleksowo i połączyć suplementację z dietą i np. regularnymi wizytami w saunie. Pomocna będzie także zielona herbata, która jest najbogatszym źródłem pomocnych polifenoli, a także dostarczanie organizmowi dużej ilości niegazowanej wody mineralnej.

Kurację oczyszczającą organizm powinniśmy przeprowadzać cztery razy w roku – najlepiej w okolicach przełomów kolejnych pór roku. Regularne dbanie o organizm od wewnątrz zaowocuje poprawą samopoczucia, ładniejszym wyglądem cery i większą ilością energii.

hastagi na stronie:

#sprawozdanie z praktyk kosmetologia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #koronawirus