Poradnik

Zadbaj o swoje oczy i zobacz jaki świat jest piękny.

Warszawa, 19.02.2019 r. Zadbaj o swoje oczy i zobacz jaki świat jest piękny. Przełom roku to czas podsumowań i noworocznych postanowień. Zamierzamy być młodsi, piękniejsi

Warszawa, 19.02.2019 r.

Zadbaj o swoje oczy i zobacz jaki świat jest piękny.
Przełom roku to czas podsumowań i noworocznych postanowień. Zamierzamy być młodsi, piękniejsi i zdrowsi. Radzimy nie robić dalekosiężnych planów, tylko skupić się na tym co ważne tu i teraz. A najważniejsze jest nasze zdrowie. Czy wiecie, że dzięki oczom trafia do naszego mózgu aż 80 procent informacji ze świata? Wzrok to najważniejszy ze zmysłów. Zatem rok 2019 ogłaszamy rokiem profilaktyki.
Zdrowia, zdrowia, zdrowia, a z resztą poradzicie sobie sami
Każdy dorosły człowiek powinien rutynowo odwiedzać okulistę minimum raz na dwa lata, osoby po 40. roku życia – minimum raz na rok. Stwierdzenie zaburzeń widzenia powinno skutkować wizytą u lekarza okulisty. W przypadku objawów nagłych – w trybie pilnym, zaś przy objawach postępujących stopniowo i przewlekłe – w trybie planowym. Pomimo, świadomości jak ważnym zmysłem jest wzrok, większość pacjentów zgłasza się do okulisty zbyt późno. Robią to dopiero, gdy dolegliwości związane na przykład z suchością oczu lub trudności z przeczytaniem gazety, zaczynają im mocno doskwierać. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż 1/3 Polaków nigdy nie była u okulisty.
Zobacz więcej
Wady wzroku są chorobą cywilizacyjną. Według danych GUS, co drugi dorosły Polak powinien nosić okulary lub szkła kontaktowe, a co czwarta osoba dorosła ma problem z przeczytaniem gazety. Wielu z nich marzy, o tym, by pozbyć się wady refrakcji i jeśli mieć przy sobie jedną parę okularów, to wyłącznie przeciwsłonecznych. Laserowa korekcja wad wzroku to jedna z uznanych i bezpiecznych metod trwałego pozbycia się wad refrakcji takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
Zabieg wykonywany laserem jest bezpieczną alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych. Korekcja programowana jest w specjalnym systemie komputerowym, który nadzoruje pracę lasera w trakcie zabiegu.
Co ważne: procedura laserowej korekcji wady wzroku trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesna, co zapewnia komfort pacjenta.
W Centrum Okulistycznym Świat Oka laserowe korekcje wad wzroku są wykonywane przez uznanych i doświadczonych mikrochirurgów oraz pod opieką całego zespołu interdyscyplinarnego. Wszystkie zabiegi chirurgii refrakcji są przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym z wykorzystaniem dwóch laserów z nowym systemem laserowej korekcji wad wzroku: ekscymerowego oraz femtosekundowego, który umożliwia indywidualizowane modelowanie rogówki dostosowane do niepowtarzalnych parametrów oka każdego pacjenta.

A to już wiesz?  Jaki kształt ma zdrowie?

Więcej informacji:

Strona główna


https://www.facebook.com/SwiatOkaCentrumOkulistyczne/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy