Informacje

RehMedika wspiera transplantologię

Już w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Rehabilitacji RehMedika, których tegoroczna edycja przebiegać będzie pod

Już w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Rehabilitacji RehMedika, których tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem transplantologii. Wydarzenie targowe obejmuje szeroką prezentację ofert z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, diagnostyki oraz medycyny ratunkowej. Oddzielną tematyką wystawy będzie również prezentacja ofert dla seniorów i warsztaty z treningów pamięci czy wykorzystania Internetu przez osoby dojrzałe oraz konferencja na temat kondycji społecznej i zdrowotnej tej grupy.

Akcja TAK! dla Transplantologii organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Transplantologii Serca „Koło” Zabrze jest głównym wydarzeniem towarzyszącym targom RehMedika. Jej cel to promowanie idei transplantologii i dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o potrzebie wyrażania zgody na pobieranie narządów, a co za tym idzie przełamywanie stereotypów myślenia w tej kwestii. Uzupełnieniem akcji będzie specjalnie przygotowany panel dyskusyjny poświęcony tematyce transplantacji.

W ramach targów odbędzie się również konferencja pt. „Przebudzenie – Uśmiechnij się do mnie” organizowana przy współpracy z Fundacją Hearts World Wide. W konferencji wezmą udział lekarze, rehabilitanci, młodzież ze szkól medycznych, studenci, rodziny osób będących w śpiączce. Podczas dyskusji poruszone zostaną także zagadnienia związane z porażeniami mózgowymi, autyzmem oraz delfinoterapią.

Kolejną propozycją w programie targów RehMedika będzie konferencja ELAMED-u „Leczenie fizykalne ran” z udziałem przedstawicieli m.in.: Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej SUM w Katowicach, Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń UM w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Katowicach.

W tym samym terminie odbędą się także premierowe wydarzenia w kalendarzu Expo Silesia: wystawa dla seniorów, połączona z Forum 60+ i konferencją „Czy jesteśmy gotowi na starość?”, poświęcona kondycji społecznej i zdrowotnej ludzi dojrzałych. Na wystawie dla seniorów pojawią się oferty firm branży medycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, turystycznej i rozrywkowej. W targach wezmą również udział organizacje i stowarzyszenia seniorów, a na specjalnie przygotowanych panelach osoby starsze będą mogły dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu podczas spotkania ABC Internetu dla „młodych duchem”, jak ćwiczyć pamięć i jak aktywnie korzystać ze specjalnie przygotowywanych ofert dla tej grupy wiekowej.
Więcej informacji nt. targów można znaleźć na stronie: http://www.rehmedika.pl/
Biuro Prasowe Expo Silesia
http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=150146977

A to już wiesz?  Kilka rad dla tych, którzy wciąż nie mają pomysłu, co podarować bliskim i znajomym

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy