Wiadomości

Yulianna Avdeeva wystąpi z NOSPR

W piątek, 14 marca, podczas kolejnego koncertu abonamentowego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, wystąpi pianistka Yulianna Avdeeva, laureatka I nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.W programie koncertu znajdzie się Ritual Alfreda Schnittkego, I Koncert fortepianowy Johannesa Brahmsa oraz XV Symfonia Dymitra Szostakowicza, a całość poprowadzi

W piątek, 14 marca, podczas kolejnego koncertu abonamentowego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, wystąpi pianistka Yulianna Avdeeva, laureatka I nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie koncertu znajdzie się Ritual Alfreda Schnittkego, I Koncert fortepianowy Johannesa Brahmsa oraz XV Symfonia Dymitra Szostakowicza, a całość poprowadzi Michał Klauza, II dyrygent NOSPR.
Yulianna Avdeeva naukę gry na fortepianie rozpoczęła jako pięciolatka w elitarnej Szkole Muzycznej im. Gniezinych w Moskwie, w klasie Eleny Iwanowej. Studia kontynuowała w Hochschule fur Musik und Theater w Zurychu u Konstantina Szczerbakowa oraz w International Piano Academy Lake Como, gdzie pracuje z Dmitrijem Baszkirowem i Fou Ts’Ongiem. Jest zwyciężczynią kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych: w Bremie, Genewie, Bydgoszczy (im. Artura Rubinsteina). W 2010 r. była triumfatorką Konkursu Chopinowskiego W Warszawie. Po zwycięstwie w warszawskim Konkursie zadebiutowała z Filharmonią Nowojorską (pod dyrekcją Alana Gilberta) w Warszawie i Nowym Jorku oraz z Orkiestrą Symfoniczną NHK w Tokio, pod dyrekcją Charlesa Dutoit. Wystąpiła także z orkiestrami Filharmonii Czeskiej (pod dyr. Herberta Blomstedta) i Radia Fińskiego (Santtu-Matias Rouvali). W zeszłym sezonie wzięła udział w tournee po Japonii, Tajwanie i Włoszech, wystąpiła w Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Filharmonii w Essen, Tonhalle w Zurychu oraz podczas festiwali w La Roque d’Antheron, Schwetzingen, Waidhofen i Rheingau. Wzięła również udział w International Piano Series w londyńskim Southbank Centre. Ostatnio debiutowała m.in. z Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Sinfonieorchester Wuppertal.
Cenione są jej wykonania na instrumentach historycznych – w sierpniu 2011 i 2012, podczas festiwalu Chopin i jego Europa, zaprezentowała na fortepianie Erarda dwa koncerty Fryderyka Chopina. Znakomite oceny krytyków i publiczności zdobyła jej ostatnia płyta z obydwoma koncertami Chopina, nagrana na instrumentach z epoki wspólnie z Fransem Brüggenem i Orkiestrą XVIII wieku.

Przed koncertem, o godz. 18.45 w sali 411 CKK, odbędzie się spotkanie z prof. Leonem Markiewiczem, który omówi wykonywane tego wieczoru utwory.

A to już wiesz?  Namaszczenie chorych

Bilety w cenie 35 zł (ulgowe – 25 zł) dostępne będą w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego (10-14.03.), w punktach Ticketportal (10-14.03.) oraz na stronach www.ticketportal.pl, www.ebilet.pl oraz www.sklep.tauron-pe.pl.

Kasa biletowa NOSPR
12-13.03. od 15.00 do 17.00 oraz 
w dniu koncertu od 17.00 (tel. 32 609-03-10)

Informacje, rezerwacje: tel. 32 251-89-03, e-mail: [email protected]l

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy